Izvēlne Aizvērt izvēlni

Rīgas 3. bērnu un jaunatnes sporta skola ir dibināta 1956.gada 15. jūlijā un līdz pat šodienai nav mainījusi nosaukumu.

Sporta skolas pirmais direktors bija Elmārs Ozoliņš, kurš sporta skolu vadīja 3 gadus (1956. – 1959.g.). Aizvadīto gadu laikā skolā par direktoriem strādājuši vēl 5 direktori – Jānis Zvanītājs, Diāna Janova, Raimonds Kiršteins, Andris Senakols un Jānis Kalniņš. No 2004. gada direktore ir Zane Reine. Toreiz skolas atrašanās vieta bija Slokas iela 48 a, pēc tam Dārza iela 2 un Baložu iela 24, bet tagad skolai ir savs sporta komplekss Anniņmuižas bulvārī 31. No pirmsākumiem sporta skolā darbojās basketbola, vingrošanas, riteņbraukšanas, vieglatlētikas, futbola, galda tenisa, slēpošanas, volejbola un peldēšanas nodaļas. 

Noteikti, ka sporta skolas lepnums ir viens no izcilākajiem basketbola treneriem Artūrs Puravs, kurš Rīgas 3.bērnu un jaunatnes sporta skolā nostrādāja no 1965.gada 1.septembra līdz 1999.gada 21.augustam. Vairāk nekā trīsdesmit darba gados izaudzinātas daudzas jauno basketbolistu paaudzes. Trenera Purava audzēkņi: Andris Simanovičs, Aivars Kalnenieks, Juris Visockis, Kārlis Jansons un Edvīns Dreibergs ilgus gadus spēlēja Latvijas meistarkomandās, Ainārs Bagatskis kļuvis par atjaunotās valstsvienības rezultatīvāko spēlētāju un veiksmīgu treneri. 

Starp sporta skolas beidzējiem, ir daudz sabiedrībā pazīstamu un ievērojamu cilvēku, kuri veiksmīgi strādā savā profesijā. Daļa savu dzīvi saistījuši ar sportu, kļūstot par izciliem sportistiem, pedagogiem, sporta darba organizatoriem vai vienkārši „labiem cilvēkiem”. Skola devusi rūdījumu dzīvei daudziem Latvijas sabiedrībā plaši pazīstamiem cilvēkiem. Sporta skolas vārdu nesuši tādi sportisti kā Dzintars Lācis (riteņbraukšana), Aigars Bārenis (riteņbraukšana), Ivars Fels (riteņbraukšana), Ivars Geidāns(riteņbraukšana), Edīte Tuča (basketbols), Juris Visockis (basketbols), Kārlis Jansons (basketbols), Edvīns Dreibergs (basketbols), Māris Riekstiņš (basketbols), Arvīds Grigaļavičus, Arnis Vecvagars (basketbols).